Darontechnik.com


TECHNOLOGIE

Oferujemy Państwu bezpłatne spotkanie z naszym specjalistą, po którym przedstawimy Państwu analizę i możliwości oszczędzania.
Posiadamy doświadczenie w stosowaniu następujących technologii:


Kotły gazowe

Kotły gazowe dwufunkcyjne posiadają wbudowany podgrzewacz wody, pompę obiegową z wbudowanym odpowietrznikiem automatycznym, system rozdzielny odprowadzania spalin, elektroniczną kontrolę temperatur, samosprawdzający system kontroli, elektroniczną kontrolę temperatury za pomocą czujników NTC, czujnik ciśnienia powietrza zabezpieczający przed zabezpieczający przed cofaniem się spalin, czujnik ciągu spalin (kotły z otwartą komorą spalin), czujnik ciśnienia wody zabezpieczający przed zbyt niskim przepływem wody w kotle. Piece tego typu stosowane głównie są w mieszkaniach i domach jednorodzinnych.

Kotły olejowe

Niskotemperaturowe nowoczesne kotły olejowe charakteryzują się wysokim wykorzystaniem energii i cichą pracą. Nowoczesne palniki o niebieskim płomieniu wytwarzają małe ilości NOx. Kotły tego typu są bardzo trwałe i łatwe w konserwacji. Kotły olejowe stosowane są zarówno w domach jak i na halach przemysłowych.

Kotły kondensacyjne

Kotły kondensacyjne to oszczędne kotły, w których następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej, która jest zamieniana w dodatkową energię i zostaje przekazana do instalacji c.o.. Dzięki temu mechanizmowi kotły kondensacyjne mają znacznie większą sprawność porównując je do pieców konwencjonalnych. Nowoczesne kotły kondensacyjne mogą zasysać powietrze zarówno z pomieszczeń jak i z zewnątrz. Kotły tego typu dzięki nowoczesnemu wzornictwu można powiesić w każdym pomieszczeniu nie psując przy tym wystroju. Jest ogromny wachlarz modeli dostępnych na rynku i bardzo szeroka skala mocy. Na rynku są również dostępne kotły kondensacyjne - olejowe, które osiągają sprawność normową rzędu 103%. Kotły te głownie są stosowane w mieszkaniach i domach.


Nagrzewnice

Urządzenia przeznaczone do pomieszczeń o średnich i dużych kubaturach, takich jak hale przemysłowe, warsztaty, magazyny, pawilony, hale sportowe, kościoły. Jest to dynamiczne źródło ciepła zaopatrywane w gorącą wodę z kotła grzewczego. Maksymalne ciśnienie robocze wynosi 16bar.Klimatyzacja

Klimatyzacja – systemy utrzymania odpowiednich temperatur i wilgotności w pomieszczeniach poprzez wymianę powietrza. Stosowane są by stworzyć dogodne warunki do pracy lub mieszkania. Nowoczesne systemy montowane przez naszą firmę to urządzenia, które wytwarzają czyste i zdrowe powietrze. Jednostki, które są dostępne na rynku, mają świetne cechy akustyczne i wizualne, dzięki nowoczesnemu wzornictwu urządzenia te można wieszać praktycznie dowolnych miejscach obiektów przemysłowych. Daron Technik specjalizuje się w montowaniu klimatyzacji w budynkach biurowych i na halach produkcyjnychPompy ciepła

Pompy ciepła to urządzenia, które wymuszają przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Działanie to przebiega odwrotnie do naturalnego kierunku przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej. Pompy ciepła pozyskują energię z powietrza, gruntu oraz wód gruntowych. Technologia ta jest praktycznie bezkonkurencyjnie korzystne w kosztach eksploatacji oraz dysponują nieograniczonym ciepłem ze środowiska naturalnego. Urządzenia te przyjazne środowisku, ekologiczne, bardzo nowoczesne i oszczędne. Wykorzystywane są głównie w gospodarstwach domowych, do klimatyzacji pomieszczeń, do ogrzewania pomieszczeń ciepłem pobieranym z otoczenia i do podgrzewania wody użytkowej.Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne to urządzenia do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło. Energia ta zamieniona zostaje w części kolektora, która nazywa się absorber. Nośnik, który jest podgrzany do odpowiedniej temperatury zostaje przetłoczony do wymiennika. Wymiennik przekazuje ciepło z płynu solarnego i przekazuje je do wody użytkowej lub przemysłowej. Wychładzany nośnik powraca do kolektora, żeby mógł ponownie ulec nagrzaniu. Przyjmuje się, że w polskich warunkach atmosferycznych zastosowanie kolektorów słonecznych może pokryć do 60% naszego zapotrzebowania ciepłej wody użytkowej (latem do 90%). Nowoczesne kolektory słoneczne wykorzystują zarówno promienie słoneczne bezpośrednie jak i odbite i mają głównie zastosowanie przy podgrzewania wody użytkowej, podgrzewanie wody basenowej, wspomagania centralnego ogrzewania, chłodzenia budynków, wytwarzaniu ciepła technologicznego. Technologia ta wykorzystywana jest w domach jednorodzinnych jak i przy obiektach przemysłowych.

Fotowoltaika

Nowoczesne systemy, które polegają na gromadzeniu energii z promieni słonecznych i przekształcaniu ich na energie elektryczną. Dzięki tym systemom można zapewnić w domu lub firmie dużą ilość prądu elektrycznego za darmo. Panele fotowoltaiczne stosuje się ze również względów ekologicznych jak i praktycznych, ponieważ promienie słoneczne są praktycznie wszędzie dostępne. Zamontowane panele zbierają promienie słoneczne, a następnie przekazują je dalej do urządzenia - falownika, który przekształca je z prądu stałego w zmienny, z którego możemy korzystać. Użycie instalacji fotowoltaicznych obniża emisje CO2, dzięki czemu jest przyjazne dla otaczającego nas środowiska. Fotowoltaika znajduje zastosowanie zarówno w domkach jednorodzinnych jak i w przemyśle, budowane są również całe pola tych systemów i energia odsprzedawana jest do sieci elektrycznej.

Odzysk wody deszczowej

Jest to kolejny przyjazny dla środowiska sposób na sposób na oszczędzaniu pieniędzy. Wodę deszczową można wykorzystać w domu do spłukiwania toalet, prania, prac porządkowych czy do podlewania ogrodu. Wykorzystanie systemu odzysku wody deszczowej może zmniejszyć zapotrzebowanie wody pitnej nawet o 50%. Dodatkowo, wykorzystując deszczówkę, chronimy nasze środowisko, ponieważ zapobiegamy podnoszeniu się wód gruntowych, powodziom oraz przeciążeniom kanalizacji burzowej.


Systemy O.N.I.

Firma ONI oferuje urządzenia, dzięki którym można mocno ograniczyć koszty eksploatacji obiektów przemysłowych. Koszty instalacji chłodniczej można bardzo często obniżyć w znaczący sposób poprzez stosowanie tych rozwiązań. Wysokie ceny energii, cały czas stanowią poważny problem dla zakładów przemysłowych. Odpowiednim rozwiązaniem jest tutaj całościowa koncepcja oszczędzania. Przy pomocy nowoopracowanych rozwiązań systemowych firmy ONI można w wielu przypadkach uzyskać znaczące oszczędności w zużyciu energii. Oferowane produkty:

 • instalacje wody lodowej
 • systemy chłodzenia
 • odzysk ciepła
 • klimatyzacja / wentylacja, technika "czyste pomieszczenia"
 • kompaktowe urządzenia chłodnicze
 • ogrzewanie za pomocą bezpłatnego ciepła odlotowego!
 • kompaktowe urządzenia chłodnicze
 • optymalizacja zużycia energii, Optymalizacja maszyn
 • oszczędności w kosztach eksploatacji dochodzą do 40%
 • zwrot kosztów inwestycji po roku lub 2

Wentylacja

Wentylacja to cyrkulacja powietrza między pomieszczeniami a przestrzenią na zewnątrz. Prawidłowo działająca wentylacja jest niezbędna, żeby zapewnić wymianę zużytego i zanieczyszczonego powietrza na świeże, które jest potrzebne do oddychania oraz prawidłowej i bezpiecznej pracy urządzeń zużywających powietrze. Wyróżniamy następujące rodzaje wentylacji:

 • naturalna - wymiana powietrza przy wykorzystaniu przeciągu;
 • grawitacyjna - wymiana powietrza wykorzystująca różnicę ciśnień między przestrzenią wentylowaną, a ujściem kanału wentylacyjnego do atmosfery;
 • mechaniczna - sterowana wymiana powietrza.
Obecnie, żeby chronić nasze środowisko dodatkowo stosuje się rekuperatory, czyli centrale wentylacyjna z odzyskiem ciepła. Dzięki tym urządzeniom dodatkowo możemy ograniczać koszty ogrzewania budynku poprzez odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego z systemu wentylacyjnego. W związku z tym, że obecnie stosuje się szczelne okna, dobrze wykonaną izolację i ogólnie dąży się do nie wypuszczania ciepła z domu, wentylacja mechaniczna jest koniecznością. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad ilością wymienianego powietrza jego jakością oraz możemy zapobiec wilgoci i zagrzybianiu.